İletişim

Hakkımızda

Prof. Dr. Serdar Yormaz hakkında

      Dr Yormaz , Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında KSÜ Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda, Uzmanlık Eğitimi aldı. Dr Yormaz aynı zamanda asistanlık eğitimi esnasında Karaciğer nakli derneği bursu kazanarak İnönü üniversitesinde organ nakli eğitimi de aldı.

      Dr Yormaz devlet hizmet yükümlüğünü , Necip Fazıl Şehir hastanesinde tamamladı. Hizmet süresi içinde Obezite cerrahisi, Endoskopik işlemler, ERCP işlemleri, laparoskopik cerrahi ünitesini kurdu ve pek çok meslektaşının endoskopi ve laparoskopik işlemlerde eğitimlerine katkıda bulundu.

     Dr Yormaz 2013 yılında, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na Öğretim Görevlisi olarak atandı. Aynı üniversitede 2016 yılında Yardımcı Doçent , 2018 yılında Doçent, 2023 Kasım ayında da Profesör olarak atandı. Dr Yormaz aynı zamanda 2019 yılında Avrupa onkolojik cerrahi derneği bursunu kazanarak Almanya’ da Heidelberg Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinde Prof. Marcus Büchler ile klinik fellow olarak çalıştı. Aynı yıl Düsseldorf ta Luisenkrankenhaus ve St Anna Malteser Krankenhausta Prof.Mahdi Rezai ile onkoplastik meme cerrahi üzerinde sayısız ameliyata fellow olarak katıldı, bunun yanısıra Rheinland Klinikum Neuss Lukaskrankenhaus ta Prof. Dr. Alexis Ulrich ve Dr. Bernhard J. Lammers ile de çalışma sansına sahip oldu.

     2016-2021 yılları arasında Fakülte yönetim kurulu üyeliğini yapan Dr Yormaz. Halen Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalında görevini sürdürmektedir. ​
40 adet yurt dışı, 83 adet yurt içi olmak üzere toplam 123 bilimsel makalesi, bu makalelere yapılan 200’den fazla atıfı, 7 adet kitap bölümü yazarlığı olan , Dr. Yormaz, aynı zamanda Türk Cerrahi Derneği, , European society of surgical oncology (ESSO), European society of Coloproctology (ESCP), Association of Breast Surgery (ABS) gibi uluslararası derneklerin üyesidir.

Klinik ilgi alanları arasında onkoplastik meme cerrahisi, obezite cerrahi ve proktolojik cerrahi yer almakta olup; akademik ilgi alanları içinde tıp eğitimi de bulunmaktadır.

İlgili olduğum Kuruluşlar
  • Türk Cerrahi Derneği
  • European society of surgical oncology (ESSO)
  • European society of Coloproctology (ESCP)
  • Association of Breast Surgery (ABS)
Doç. Dr. Serdar Yormaz

Genel Cerrahi, Konya

(4 değerlendirme)
Telefon Et

Hakkımızda

1977 yılında Adana’da doğdu. 1990 yılında Uşak Anadolu Lisesi’ni , 1995 yılında Kocaeli Körfez Fen lisesini bitirdi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında Kahramanmaraş Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda, Uzmanlık Eğitimi aldı.

Bütün kopyalama hakları @2021 alınmıştır | Doc.Dr.Serdar Yormaz